Teklif Al
Analitik Çevre Analiz Laboratuvarı

Gürültü Ölçümü

Gürültü hoşa gitmeyen, istenmeyen ve rahatsız edici ses olarak tanımlanabilir. Gürültü ölçümlerinin amacı çalışanların gürültüye maruz kalmaları sonucu oluşabilecek sağlık ve güvenlik risklerinden, özellikle işitme ile ilgili risklerden korunması ve buna bağlı olarak iş verimliliğinin arttırılmasıdır. İnsan kulağı 20-2000 Herz (0-140 dB) arasındaki sesleri duyabilir.

Gürültü maruziyet ölçümleri çalışanların üzerlerine takılabilen veya çalışma ortamına yerleştirilebilen dozimetreler ile yapılan iş hijyeni ölçümleri arasında yer almaktadır. Ölçümler çalışanların kulak hizasına yakın bölgeden yapılır. Ölçüm süreleri tüm çalışmayı temsil edecek şekilde belirlenir. İnsan kulağının işitme sistemi en çok 1000-4000 Herz arasındaki orta frekans aralıklarda duyarlıdır. Bu yüzden ölçümler dBA cinsinden yapılır (Bazı durumlarda dBC cinsinden de yapılır).

Aynı Gün Asbest Raporu & Akustik Proje Hizmeti

Asbest raporunuz aynı gün teslim edilsin... TÜRKAK Akreditasyonu, İSGÜM Yetkisi kapsamında hazırlanan raporunuz İstanbul'daki tüm belediyelerde geçerlidir. Akustik Projeleriniz için bilgi alın. Acil Talep: +90 533 596 1336

Teklif Alın