+90 535 046 9808

Sosyal Medyada Biz}

VOC Analizörü

VOC Analizörü

voc

VOC Ölçümlerinizi Gaz Kromatografi Sisteminde Yapın…

Kurulum, montaj, uygulama, yöntem geliştirme, bakım & validasyon, metod validasyonu da dahil olmak üzere analizi yapmaya ve akredite olmaya hazır hale getirilmiş komple sistem. Tarafımızca verilecek bu hizmeti, 2 yıl garanti ve hizmet kalitemiz ile birlikte temin ederek siz de VOC ölçümlerinizi hemen yapmaya başlayın. Uygun fiyat, kaliteli ve hızlı destek ile 2 hafta içerisinde siz de bu ürüne sahip olabilirsiniz.

GAZ KROMATOGRAFiSi

Bir karışımda gaz halinde bulunan veya kolayca buharlaştırılabilen bileşenlerin birbirinden ayrılması amacıyla kullanılan cihaza gaz kromatografisi denir. Bileşenlerin farklı katı yüzeylerdeki farklı adsorpsiyon ilgilerine göre ayırım gerçekleşir. Numunede bulunan bileşenler, yazılım yardımıyla kromatogram haline getirilir ve bu kromatogramda bulunan her pik ayrı bir bileşeni gösterir.

Kullanilan cihazlarda, kolondan önce örnek maddesinin buharlaştırılması için ısıtılan bir enjeksiyon ünitesi veya katı örneklerin gaz halindeki ürünlere dönüştürülmesi için bir Head Space ünitesi vardir. Kolon, sıcaklığı ayarlanabilen veya programlanabilen bir fırına yerleştirilir. Sıvı örnekler, bir enjektör yardımıyla cihazın giriş kısmına verilir. Kolon çıkışına yerleştirilen uygun bir dedektör ile sinyal elde edilerek yazılım yardımıyla bu sinyal anlamlı hale getirilir. Yöntemde en yaygın olarak kullanılan dedektör türü, FID dedektördür.

Kromatografik sistem ve uygulamaları konusunda 15 yıllık tecrübemiz ile yanınızdayız. Detaylı bilgi için lütfen irtibata geçiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN